فیلتر


برد اصلی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اهمیت سلامت برد اصلی گوشی شیائومی و گوشی های هوشمند

در بازار حرفه ایِ گوشی های موبایل این قطعه با نام های برد بالا ، برد اصلی یا مادربرد  نیز شناخته میشود . (برد اصلی گوشی شیائومیدوره آموزش تعمیر گوشی

1 2 3 4 5 6

وظیفه مین برد گوشی چیست ؟

لیست قیمت برد اصلی گوشی شیائومی

دوره آموزش تعمیر گوشی

ثبت درخواست تعمیر گوشی شیائومی

شاید با آسیب به درب پشت یا حتی دوربین اصلی کارکرد گوشی ادامه پیدا کند اما آسیب یا خرابی این قطعه نه تنها کارکرد کل گوشی را متوقف می کند بلکه موجب آسیب به سایر قسمت های حساس و مهم گوشی نیز می شود.

نقش اول و اساسی برد اصلی شیائومی اتصال تمام اجزای گوشی به یکدیگر می باشد ؛ بنابراین تمام اجزای اساسی که کارکرد دستگاه موبایل به آن ها وابسته است روی این قطعه سوار هستند . برد اصلی گوشی شیائومی علاوه بر این تمامِ اجزای برق رسان گوشی از طریق اتصال با مین برد ، وظیفه برق رسانی با مقدار ولتاژ مناسب را به قسمت های مختلف از طریق آن انجام می دهند.بنابراین وظیفه Main Board کنترل میزان برق ورودی توسط دیود ، خازن ، مقاومت و ترانزیستور است . پس اگر تمام قطعات گوشی شما سالم باشند ولی برد آن آسیب دیده باشد هیچ نتیجه ای برای شما نخواهد داشت .

علت خرابی برد اصلی گوشی شیائومی چیست ؟

1. آب خوردگی : مهم ترین دلیل سوختگی مادربرد رطوبت ناگهانیست .

2. ضربه : ضربه خوردن اصلی ترین و شایع ترین علت آسیب به این قطعه حساس است .

3. ولتاژ نامناسب : سعی کنید از اتصال برق ایمن و شارژر اصلی دستگاه موبایل برای حفظ سلامت این قطعه استفاده کنید .

4. افزایش دما : بعد از ضربه یکی از نقاط آسیب پذیر برد ، گرما و حرارت بالا می باشد.

 علایم خرابی مین برد گوشی های هوشمند

چرا آگاهی از نشانه های خرابی برد گوشی اهمیت دارد ؟! همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم قطعات زیادی روی مین برد سوار هستند وشما به محض دیدن این علایم باید اقدام به تعمیر یا تعویض مین برد گوشی تلفن همراه کنید تا از خرابی کامل این قطعه یا آسیب به سایر قطعات گوشی جلوگیری کنید . برد اصلی شیائومی و برد اصلی گوشی شیائومی

1 . خاموش شدن گوشی ؛ اگر گوشی تلفن همراه شما بی دلیل شروع به روشن و خاموش شدن پی در پی میکند یا بدون دستور شما خاموش میشود و درهمان حالت می ماند قطعا مین برد اصلی شما آسیب دیده است .

2 . مشکل در روشن شدن ؛ اگر بعد از زدن گزینه ری استارت دستگاه شما در حالت خاموشی می ماند ، یا صفحه روی لوگوی اصلی برند تلفن همراه قفل می شود یا بعد از روشن شدن صفحه نمایش را نشان نمی دهد ، نشان از خرابی قطعی مادربرد است .

3 . مشکل در شارژ ؛ برخلاف تصور عموم که فکر میکنند همه ی مشکلات شارژ گوشی مربوط به نارسایی باتری یا بی کفیتی شارژر است ، عموما مشکل شارژ نشدن یا خالی شدن ناگهانی باتری کاملا وابسته به سلامت مادربرد است .

4 . هنگ کردن موبایل ؛ اکثر کاربران زمان مواجهه با این اختلال اقدام به ری استارت یا حذف و کاهش فایل های گوشی تلفن همراه می کنند و مدت زیادی از فریز گوشی در امان می مانند اما باید بدانید علت اصلی این اختلال مربوط به همین قطعه اساسی می باشد و باید سریعا پیگیری شود.

5 . عدم کارکرد صحیح ؛ بخش هایی از تلفن همراه مانند اسپیکر ، بلوتوث و میکروفون نیز می تواند از علایم خرابی مین برد گوشی باشد.

تعویض برد گوشی شیائومی, برد گوشی شیائومی نوت 8 پرو,

قیمت برد گوشی شیائومی نوت 7, قیمت برد گوشی شیائومی نوت ۹ پرو,

برد گوشی شیائومی 4x، قیمت برد گوشی شیائومی نوت 8، برد ایدی شیائومی

برد شیائومی نوت ۹ اس، برد شیائومی نوت 6 پرو، برد شیائومی، 

قیمت برد گوشی شیائومی نوت 8 تی، برد گوشی mi5
قیمت برد گوشی شیائومی نوت ۹ پرو ، برد گوشی شیائومی نوت 8 پرو
خرید برد گوشی شیائومی از چین، تعویض برد گوشی شیائومی
نمایندگی قطعات شیائومی، برد شیائومی نوت ۹ اس
برد اصلی گوشی شیائومی