نحوه تعویض باتری گوشی شیائومی

نحوه تعویض باتری گوشی شیائومی
آیا تا کنون نیاز به تعویض باتری شیائومی پیدا کرده‌اید؟ برای یادیگیری نحوه تعویض باتری شیائومی مطالعه این مطلب را از دست ندهید.
نحوه تعویض باتری گوشی شیائومی

نحوه تعویض باتری گوشی شیائومی

تعویض باتری گوشی‌های جدید کار آسانی نیست! شواهد موجود می‌گوید که باتری گوشی شیائومی بعد از حدود ۲ سال به مشکل بر می‌خورد (البته لازم به ذکر است که بستگی به میزان استفاده شما از گوشی نیز دارد).
آیا دوست دارید که خودتان بتوانید باتری گوشی خود را تعویض کنید؟ اما مراحل تعویض باتری شیائومی را نمی‌دانید؟ آیا نیاز است که تا ضعیف شدن باتری گوشی شیائومی آن را تعویض کنیم؟ یکی از مزایای باتری‌های گوشی شیائومی این است که برای استفاده مجدد در نظر گرفته شده‌اند، اما اگر دوباره شارژ نشوند، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

لینک های مهم:

چگونه از گوشی خود مراقبت کنیم؟

این راهنما به شما نشان می‌دهد که چگونه باتری دستگاه تلفن همراه خود را با خیال راحت خارج کنید و به تعمیر باتری گوشی شیائومی بپردازید. ما در این جا برای شما نحوه تعویض باتری شیائومی را به صورت گام به گام توضیح می‌دهیم.

نحوه تعویض باتری گوشی شیائومی

آیا باتری شیائومی قابل تعویض است؟

پاسخ به این سوال بله است؛ فقط نیاز است که اصولی را بدانید تا به راحتی تعویض باتری شیائومی را انجام دهید.
قبل از تعویض باتری، باید در مورد ابزارهایی که هنگام اجرای صحیح کار از آن‌ها استفاده خواهید کرد مطلع باشید؛ از جمله:
spudger : یک نوع پیچ گوشتی است که از آن برای جداسازی اجزا بدون فشار و بدون آسیب رساندن به آن‌ها در حین
جداسازی استفاده می‌شود.
پیچ گوشتی T4 با یک قسمت گردان، دارای دسته، همراه با دسته ارگونومیک، برای برداشتن و نصب پیچ‌ها استفاده می‌شود.

باز کننده سیمکارت: با استفاده از این ابزار با خیال راحت سیم کارت را می‌توان از تلفن هوشمند شما حذف کرد.

موچین: برای گرفتن و جابه‌جایی اجسام کوچک به موچین نیاز است. در این حالت، برای برداشتن نوار چسب به موچین نیاز دارید.
تراز: این ابزار به عنوان بازکن عمل می‌کند و همچنین گاهی اوقات نیز هنگامی که نوار چسب به سختی برداشته می‌شود، ترازو به جدا شدن راحت جسم کمک می‌کند.
همه این ابزارها در کیت ابزار تعمیر موبایل موجود است و می‌توانید آن را به راحتی خریداری کنید!

آموزش تعویض باتری گوشی شیائومی

بعد از تهیه وسایل مورد نیاز برای تعمیر باتری گوشی شیائومی، نحوه تعویض باتری شیائومی را با دقت مطالعه کنید.
در این بخش آموزش تعویض باتری گوشی شیائومی را به طور کامل توضیح داده‌ایم.
۱ ) در مرحله اول، به دلایل امنیتی قبل از تعویض باتری شیائومی آن را خاموش کنید.
۲ ) از ابزار بازکننده سیم کارت استفاده کرده و آن را وارد قسمتی که سیم کار قرار دارد بکنید تا سیم کارت را از تلفن هوشمند خود بیرون بکشید. شما نیز اگر ابزار لازم را ندارید می‌توانید از سنجاق یا گیره کاغذ برای قرار دادن در سوراخ کنار تلفن در کنار دارنده سیم کارت میکرو برای حذف سینی استفاده کنید. سپس سینی سیم کارت را از گوشی خارج کرده و در مکانی امن آن را نگه دارید.
۳ ) با استفاده از سوهان فلزی تخت و اسپندر فلزی منحنی، بین قاب پشتی پلاستیکی و قاب داخلی یک فاصله ایجاد کنید؛ سپس با استفاده از اسپادگر دوم، به آرامی در اطراف محیط دستگاه حرکت کنید؛ در حالی که پشت جلد را از قاب دور می‌کنید، به صداهای کلیک شده گوش دهید. از آنجا که قاب پشتی تقریباً به طور کامل برداشته شده است، از ابزار مکنده استفاده کنید و از آن برای حذف پوشش پلاستیکی بدون آسیب رساندن به پشت آن استفاده کنید. ابزار spudger را بین پوسته پشتی و صفحه قرار دهید تا با بازکردن گیره آن در اطراف، پنل پشتی را بردارید.
توجه: راه حلی برای راحت‌تر درآوردن پلاستیک روی باتری این است که آن را ۱ یا ۲ دقیقه با سشوار گرم کنید تا چسب محکم آن کمی شل شود و راحت‌تر بتوانید آن را درآورید!
۴ ) صفحه محافظ باتری را ابتدا با برداشتن پیچ روی باتری و سپس پیچ زیر سنسور انگشت با پیچ گوشتی جدا کنید. با استفاده از پیچ گوشتی سه صفر ابتدا سر فیلیپس 10 پیچ و سر فیلیپس 1.2 میلی متری را در قاب پلاستیکی که مادربرد و باتری را نگه می‌دارد را بردارید. همچنین نیاز است که از یک پیچ گوشتی چهارسوی فیلیپس 3.0 نیز برای جدا سازی 3 پیچ چهارسوی فیلیپس که 0.5 میلی متری هستند و در ساختار پلاستیکی قرار دارند، که مادربرد و باتری را نگه داشته است استفاده کنید. از ابزار پلاستیکی کوچک برای باز کردن استفاده کنید و آن را در شکاف گوشه سمت راست پایین قاب داخلی قرار دهید و آن را با دقت جدا کنید؛ پس از آن با استفاده از اسپاتولا آنتن ان اف اس را بلند کرده و خارج کنید.
۵ ) اتصال باتری را از شکاف آن جدا کرده و نوار چسب را با موچین جدا کنید تا باتری جدا شود. با استفاده از موچین اتصالات را که از روی باتری عبور می‌کنند و به مادربرد متصل هستند، را به آرامی جدا کنید.
۶ ) اگر نوار چسب قابل جدا شدن نیست، باتری را با استفاده از تراز به آرامی جدا کنید. این کا را ادامه دهید تا نوار رابط را به آرامی از باتری جدا کنید تا کاملاً خاموش شود. با استفاده از موچین سیم باتری را از مادربرد جدا کنید.
۷ ) با استفاده از ابزار باز کردن پلاستیک، باتری را به آرامی از محفظه خارج کرده و آن را جدا کنید. هنگامی که باتری از محل خود جدا شد، باتری جدید را در آنجا قرار دهید و به گونه‌ای که شماره سریال آن در بالا باشد. حالا کانکتور باتری را وصل کنید.
۸ ) با روشن کردن تلفن هوشمند و استفاده مدتی از آن می‌توانید باتری را بررسی کنید. اما قبل از ادامه کار، حتماً تلفن هوشمند خود را خاموش کنید.
۹ ) توجه داشته باشید که مهم است که سنسور انگشت را در جای خود به درستی قرار دهید و محافظ باتری را با پیچ گوشتی مناسب نصب کنید.
۱۰ ) پنل پشتی را وصل کنید، تبریک می‌گوییم شما توانستید به راحتی تعویض باتری شیائومی را انجام دهید.

طول عمر باتری گوشی شیائومی را افزایش دهید!

حواستان به، به‌روزرسانی‌ها باشد! به‌روزرسانی برنامه به طور معمول وصله‌ها و رفع اشکال را ارائه می‌دهد که می‌تواند به آن‌ها در اجرای بهتر کمک کند. برخی از این به‌روزرسانی‌ها نیز ممکن است به آن‌ها کمک کند تا کارآمدتر اجرا شوند.

با راه‌اندازی Google Play، ضربه زدن روی سه خط در بالا سمت چپ، انتخاب تنظیمات و اطمینان از به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها روی "فقط از طریق Wi-Fi" ، باید تلفن خود را طوری تنظیم کنید که برنامه‌ها را از طریق Wi-Fi به طور خودکار به‌روز کند. در حالی که آنجا هستید گزینه منوی برنامه‌ها و بازی‌های من را بررسی کنید تا هرگونه به‌روزرسانی برنامه که در انتظار انجام شدن است یا خیر را ببینید و برای به‌روزرسانی روی Update all کلیک کنید.

این کار سبب می‌شود تا در فاصله زمانی بیشتری نیاز به تعمیر باتری گوشی شیائومی پیدا کنید.

حالت های صرفه جویی در انرژی را فعال کنید!

بسته به تلفن شما، ممکن است متوجه شوید که سازنده، ویژگی‌های صرفه‌جویی در انرژی را ارائه کرده است که فراتر از هر چیزی است که در Android به طور پیش فرض وجود دارد.
فعال کردن حالت صرفه‌جویی در باتری، ویژگی‌های مختلف صرفه‌جویی در انرژی تلفن را برای شما مدیریت می‌کند. به عنوان مثال، ممکن است از به روزرسانی برنامه‌ها در پس زمینه جلوگیری کند، صفحه نمایش شما را کم نور کند، تنظیم زمان پایان صفحه را کاهش دهد، انیمیشن‌های روی صفحه را غیرفعال کرده و لرزش را خاموش کند.

به طور پیش فرض، این حالت معمولاً هنگامی که سطح باتری شما به 20 درصد کاهش می‌یابد، روشن می‌شود، اما می‌توانید به جای آن 30 درصد را فعال کنید. هرچه زودتر گوشی به این حالت صرفه جویی در مصرف انرژی برسد، باتری آن نیز بیشتر دوام می‌آورد.
برخی از گوشی‌ها دارای حالت‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی فوق‌العاده هستند. این‌ها همه موارد را غیر از موارد ضروری برای برقراری تماس‌های تلفنی و ارسال پیام‌های متنی (حتی تبدیل صفحه نمایش به سیاه و سفید) خاموش می‌کنند و می‌توانند تا 24 ساعت استفاده اضطراری را افزایش دهند، حتی اگر باتری شما به 15 یا 20 درصد برسد.

تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید!

گاهی اوقات تلفن شما در حال شارژ شدن است و باتری سریع‌تر از آنچه که انتظار دارید تخلیه می‌شود، اما هر طور ممکن است سعی کنید دلیل آن را پیدا کنید. پیشنهاد ما به شما این است که در چنین مواقعی لازم است راه اندازی مجدد انجام شود، اغلب به درمان تخلیه غیرقابل توضیح باتری کمک خواهد کرد.
یک روش دیگر (که طرفداران زیادی ندارد زیرا همه‌ی اطلاعات، برنامه‌ها و ... پاک خواهد شد) تنظیم مجدد کارخانه (تنظیمات پیشرفته سیستم تنظیمات مجدد پاک کردن همه داده ها) است؛ اما توجه داشته باشید که هر چیزی که پشتیبان‌گیری نشده باشد را از دست می‌دهید و مشکل شما را حل نمی‌کند مگر این که این یک مشکل نرم افزاری باشد. تعویض باتری شیائومی را با انجام مراحل گفته شده و دقت به نکات ذکر شده به راحتی تعویض کنید!

قیمت باتری شیائومی

قطعات شیائومی  ، پخش قطعات شیائومی 

قیمت تاچ ال سی دی شیائومی

گلس تاچ و گلس تعمیراتی

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - کاربران سایت " می فیکس پارت " را از نقطه نظرات و اطلاعات مفید خود بهره مند کنید .