چگونه سرعت اینترنت گوشی شیائومی را افزایش دهیم

چگونه سرعت اینترنت گوشی شیائومی را افزایش دهیم
حتما پس از خرید گوشی شیائومی با کاهش نسبی سرعت آن روبه‌رو شده‌اید. در این مطلب راه‌های افزایش سرعت گوشی شیائومی را توضیح‌ داده‌ایم. How to increase the internet speed of Xiaomi phone
چگونه سرعت اینترنت گوشی شیائومی را افزایش دهیم

چگونه سرعت اینترنت گوشی شیائومی را افزایش دهیم

How to increase the internet speed of Xiaomi phone

افزایش سرعت اینترنت گوشی شیائومی باعث می‌شود تا شما قادر باشید از قابلیت‌های انواع گوشی شیائومی به نحو احسن استفاده کنید؛ چرا که کند شدن گوشی باعث می‌شود تا کاربران نتوانند از قابلیت‌ها و امکانات گوشی شیائومی خود به طور کامل بهره ببرند.

مطالعه بیشتر:

قیمت تاچ ال سی دی شیائومی

ابتدا باید مشخص کنید که چرا سرعت اینترنت در شیائومی کم است، بنابراین سعی کنید علت اصلی را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید. پوشش ضعیف: این امر در مورد ارتباطات سیار و به‌ویژه نسل 4G اتفاق می افتد.

ممکنست در محله شما و یا هنگامی که در یک روستا، جنگل یا حومه شهر هستید، متوجه شوید که سرویس اینترنت، بسیار آهسته بارگیری می شود یا اصلا سیگنالی وجود ندارد.

ثبت درخواست تعمیر گوشی شیائومی

دوره آموزش تعمیر گوشی

برای مطالعه بیشتر:

نمایندگی تعمیر شیائومی در تهران

راه حل این است:  به 3G (H، H+) بروید و نقشه پوشش موجود در وب سایت اپراتور را به دقت مطالعه کنید. اگر مکان شما با رنگ سبز مشخص شده است، که به معنای کیفیت شبکه بسیار خوب است، پس بدنبال دلایل دیگر که در زیر توضیح دادیم، بپردازید.

مطالعه بیشتر: 

دلایل و رفع مشکل خاموش ‌شدن ناگهانی گوشی شیائومی

گوشی‌های شیائومی از یک رابط کاربری خاص به نام Mumi استفاده می‌کنند که این رابط تا حدودی می‌تواند روی کیفیت سرعت گوشی شیائومی تأثیر بگذارد و سرعت آن را  مختل کند؛.  بدین ترتیب عملکرد دستگاه را بسیار پایین می‌آورد.

به همین دلیل شما بهتر است برنامه Mumi را از گوشی خود پاک کنید و تنها به‌روزرسانی‌های اصولی در گوشی شیائومی توجه داشته باشید؛ چرا که در این بین، حتی با افزایش سرعت اینترنت گوشی شیائومی شما می‌توانید به بهترین شکل ممکن هزینه اینترنت گوشی خود را مدیریت کرده و از اتلاف مصرف باتری جلوگیری به عمل آورید.

راندمان گوشی با توجه به استفاده از سرعت اینترنت که سرعتی پایین و کند باشد به شدت پایین می‎آید و باعث می‌شود تا در طولانی مدت شما نسبت به استفاده از گوشی خود احساس رضایت نداشته باشید و این مسأله، به شدت شما را آزار می‌دهد.

سوالاتی از قبیل: سرعت اینترنت گوشی شیائومی نوت 8 پرو، علت سرعت پایین اینترنت گوشی شیائومی، 

آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های شیائومی، دلیل مصرف زیاد اینترنت در گوشی شیائومی،

دلیل ضعیف بودن اینترنت گوشی شیائومی poco x3، چگونه اینترنت گوشی شیائومی را راه بیندازیم،

افزایش سرعت اینترنت شیائومی نوت 8 و سوالات دیگری وجود دارند که به آنها پاسخ خواهیم داد.

چگونه سرعت گوشی شیائومی را بالا ببریم، 

در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه سرعت اینترنت گوشی شیائومی را افزایش دهیم

آموزش افزایش سرعت گوشی شیائومی

شما برای افزایش سرعت گوشی شیائومی در ابتدا باید سرعت انیمیشن را به شدت کاهش دهید؛ چرا که رابط کاربری Mumi متاسفانه انیمیشن‌های فراوانی را به صورت پیش‌فرض در اختیار شما قرار می‌دهد؛ این کار باعث می‌شود سرعت گوشی شما به شدت پایین بیاید. البته برای  زیاد کردن سرعت گوشی موبایل شیائومی راه حلی در این جا به شما معرفی می‌کنیم:

 • ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی شیائومی مراجعه ‌کنید.
 • سپس با کلیک روی گزینه About the phone نسخه MIUI  را مشاهده می‌کنید که باید روی آن ضربه بزنید.
 • در این هنگام گزینه developer options are activated برای شما مشخص می‌گردد.
 • قسمت تنظیمات را انتخاب کرده و Additional settings را کلیک ‌کنید و سپس  Developer options را انتخاب نمایید.
 • باید گزینه Transition Animation Scale را بیابید و در این قسمت اندازه انیمیشن را روی  5x  قرار دهید.

آموزش افزایش سرعت عملکرد گوشی شیائومی به همین سادگی است و نیازی نیست که به فردی متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

چگونه می‌توان به روزرسانی‌ها را در تلفن هوشمند شیائومی بررسی کرد؟

برای بررسی کردن به روز رسانی‌های تلفن هوشمند شیائومی شما در ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی شیائومی مراجعه می‌کنید و با انتخاب گزینه  About the phone و سپس فشردن  System Updates روی بررسی به‌روزرسانی‌ها کلیک کنید.

در این قسمت اگر به‌روزرسانی خاصی وجود نداشته باشد، یعنی تمامی  برنامه‌ها به‌روز‌رسانی شده است و هر گونه برنامه‌ای که صددرصد به‌روزرسانی آن برای گوشی مهم باشد، در این قسمت قرار می‌گیرد. شما با فشردن گزینه  Download update می‌توانید برنامه مورد نظر را به‌روزرسانی کرده و آن را نصب کنید.

عدم استفاده همزمان از چند برنامه

شما زمانی که به صورت همزمان از چندین برنامه استفاده می‌کنید کاملا طبیعی است که سرعت گوشی شیائومی و یا هر مدل دیگری به شدت پایین می‌آید؛ به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که برای افزایش سرعت گوشی شیائومی خود سعی کنید، هر برنامه‌ای را که مورد استفاده قرار می‌دهید در اتمام کار کاملا ببندید؛ تا چند برنامه به صورت همزمان باعث سنگین شدن فضای داخلی گوشی شیائومی شما نشود.

حتی با استفاده از گزینه developer options این اختیار را دارید که هر نوع برنامه‌ای که در پس زمینه قرار دارد را به راحتی غیرفعال کنید.

استفاده از نرم افزارهای کمکی برای افزایش سرعت اینترنت

نرم افزارهای کمکی خاصی وجود دارند که شما به واسطه این نرم‌افزارها قادر هستید، سرعت اینترنت گوشی شیائومی خود را افزایش دهید. البته برخی از آن‌ها می‌توانند به صورت همزمان کارایی خود را به نمایش بگذارند اما در هر صورت ما به صورت مورد چند نرم افزار را مشخص می‌کنیم:

 • DU Speed Booster
 • Clean Master
 • Systweak Android Cleaner

البته این نرم افزارها برای افزایش سرعت اینترنتی 4G می‌تواند باعث افزایش سرعت گوشی شیائومی شما شوند و هر نوع فایل اضافی را به راحتی پاکسازی می‌کند و این‌چنین سرعت اینترنت شما نیز کیفیت اصلی خود را حفط می‌کند.

چگونه سرعت اینترنت گوشی شیائومی را افزایش دهیم؟

پاکسازی حافظه پنهان

نسبت به بررسی حافظه پنهان در گوشی شیائومی همیشه دقت بسیار بالایی داشته باشید؛ چرا که در بسیاری از شرایط هنگام استفاده از یک وب‌سایت ممکن است فایل، تصویر و یا هر مورد دیگری به صورت کاملا اتوماتیک و خودکار بارگیری و در گوشی شیائومی شما ذخیره شود؛ به همین دلیل است که این حافظه پنهان باعث می‌شود تا عملکرد گوشی شیائومی به سرعت کند گردد.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از دو روش کاملا ساده و کاربردی هرچه سریع‌تر حافظه پنهان گوشی شیائومی خود را پاک نمایید تا با افزایش سرعت گوشی شیائومی روبه‌رو شوید.

روش اول: به‌کارگیری برنامه‌های شخص ثالث مانند:

 1. CCleaner
 2. Files By Google
 3. Clear Cache

روش دوم:  به قسمت تنظیمات گوشی شیائومی بروید و روی  About the phone کلیک کنید.

گزینه Free Up Spaceرا انتخاب کرده و با توجه به گزینه files Cache files سپس Clean up را انتخاب و به اتمام پاکسازی بپردازید.

سخن پایانی

افزایش سرعت گوشی شیائومی باعث می‌شود تا سرعت اینترنت گوشی شما نیز ارتقاء پیدا کند و این‌چنین از عملکردهای اصلی گوشی به راحتی قادر باشید استفاده کنید. اگر به به‌روز‌رسانی‌ها و پاک کردن اطلاعات اضافی توجهی نداشته باشید، گوشی شما سنگین شده و هم‌چنین نمی‌توانید به نحو احسن از آن استفاده کنید.

اما در این بین، عوامل خاصی وجود دارد که باعث کند شدن سرعت گوشی شیائومی می‌شود؛ مانند استفاده از لانچر‌ها و یا حتی استفاده از انواع فایل‌های ناخواسته که تمام این موارد باعث می‌شود تا فضای ذخیره سازی اشغال شود و برنامه‌های زیادی بدون نصب وجود در گوشی تلنبار گردد.

سعی کنید تمامی موارد گفته شده را جدی بگیرید تا هرچه سریعتر مشکل کند شدن گوشی شیائومی خود را برطرف کنید. به‌روزرسانی کردن گزینه مهمی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. همان‌گونه که به آن اشاره شد می‌توانید سرعت انیمیشن را کاهش دهید و هم‌چنین حافظه پنهان خود را با توجه به دو روش گفته شد به آسان‌ترین شکل ممکن پاکسازی کنید.

در صورت هرگونه سوال در فرم نظر سنجی زیر همین مقاله مطرح کنین.

فروشگاه : می فیکس پارت کامل ترین فروشگاه تامین پخش قطعات شیائومی در ایران پاساژ علاالدین

مشکلات رایج گوشی‌های شیائومی و رفع آن‌ها

گلس تاچ و گلس تعمیراتی ، نمایندگی شیائومی

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
 • - کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - کاربران سایت " می فیکس پارت " را از نقطه نظرات و اطلاعات مفید خود بهره مند کنید .