دلایل و رفع مشکل خاموش ‌شدن ناگهانی گوشی شیائومی

دلایل و رفع مشکل خاموش ‌شدن ناگهانی گوشی شیائومی
اگر موبایل شما ناگهان خاموش می‌شود، دلایل و رفع مشکل خاموشی گوشی شیائومی چیست؟ این مطلب را حتما مطالعه فرمایید.
troubleshooting Xiaomi phone suddenly shuts down
دلایل و رفع مشکل خاموش ‌شدن ناگهانی گوشی شیائومی

دلایل و رفع مشکل خاموش ‌شدن ناگهانی گوشی شیائومی

troubleshooting Xiaomi phone suddenly shuts down

گاهی اوقات ممکن است گوشی شیائومی شما بدون اینکه هیچ دکمه‌ای را فشار داده باشید و باتری هم شارژ شده باشد، خاموش شود. شاید این خاموش ‌شدن ناگهانی، برای زمانی که در حال کارکردن با گوشی هستید نگران‌کننده باشد. اگر این‌طور است، ممکن است دلایل مختلفی برای آن وجود داشته باشد.

برای پیداکردن علت، باید تمام لوازم جانبی شیائومی خود را بررسی کنید. اگر گوشی شما نیز این مشکل را دارد، در ادامه این مقاله، چندین دلیل را که ممکن است مربوط به رفع مشکل خاموشی گوشی شیائومی باشد، به شما می‌گوییم و بیان می‌کنیم که چگونه می‌توانید در طولانی‌ مدت این مشکل را حل کنید.

و سوالاتی از قبیل: خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت، خاموش روشن شدن پشت سر هم گوشی شیائومی،

تنظیم خاموش شدن خودکار گوشی شیائومی، عدم روشن شدن گوشی شیائومی، 

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی نوت 8، علت خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی پوکو m3،

دلایل و رفع مشکل خاموش ‌شدن ناگهانی گوشی شیائومی

تلفن همراه شما تنها به‌دلیل بروز نبودن اندروید خاموش می‌شود

این نیز یکی از نگرانی‌های متداول است که می‌تواند سبب بدنامی این گوشی شود. بی‌شک اگر گوشی شما قدیمی است، گاهی اوقات ممکن است با این مشکل مواجه شوید؛ پس بهتر است برای رفع مشکل خاموشی گوشی شیائومی، موبایل خود را تعویض یا آپدیت کنید.

دلایل و رفع مشکل خاموش ‌شدن ناگهانی گوشی شیائومی

نرم‌افزار گوشی شیائومی خود را بروز رسانی کنید

اگر مشکل به‌دلیل وجود یک برنامه ایجاد نمی‌شود، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار گوشی خود را بررسی کنید و درصورت موجود بودن به‌روزرسانی، برای رفع مشکل خاموشی گوشی شیائومی آن را دانلود و نصب کنید.

ممکن است یک برنامه گوشی شما را خاموش کند

گاهی ممکن است برنامه‌ها، گوشی موبایل را با مشکل مواجه کنند. بی‌شک برخی از برنامه‌ها سبب ایجاد باگ و خاموش ‌شدن گوشی شیائومی شما ‌می‌شوند. اگر شیائومی همیشه زمانی که از یک برنامه استفاده می‌کنید، خاموش می‌شود، یعنی مشکل از همین‌جاست؛ بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که درصورت امکان برنامه را پاک و حذف کنید.

برنامه‌ای را که مشکل ایجاد کرده است پیدا کنید

همان‌طور که بیان شد، گاهی اوقات یک برنامه می‌تواند سبب خاموش‌ شدن گوشی شما شود که فقط هنگام استفاده از یک برنامه صورت می‌گیرد. هر برنامه مدیریت صرفه‌جویی در باتری را حذف و نصب کرده و بررسی کنید که آیا تلفن فقط هنگام استفاده از یک برنامه خاص یا هنگام انجام یک کار خاص خاموش می‌شود یا خیر. مطمئن شوید همه برنامه‌های شما در برنامه Play Store به‌روز هستند. برنامه‌هایی را که کمی قبل از شروع مشکل نصب شده‌اند، پاک کنید. با این کار رفع مشکل خاموشی گوشی شیائومی به‌خوبی صورت می‌گیرد.

دلایل و رفع مشکل خاموش ‌شدن ناگهانی گوشی شیائومی

بودن گوشی در حالت خواب

برای رفع مشکل خاموشی گوشی شیائومی این راه را هم امتحان کنید که ممکن است به حل مشکل کمک کند. بررسی کنید که آیا گوشی در حالت Sleep است یا خیر. ابتدا با فشار دادن دکمه POWER بررسی کنید که آیا گوشی واقعاً خاموش است یا خیر. اگر صفحه‌نمایش بلافاصله به همان صفحه قبلی برگردد، گوشی خاموش نمی‌شود. صفحه به‌طور خودکار پس از مدت‌زمان مشخصی خاموش می‌شود که طبیعی است. می‌توانید مدت روشن‌ماندن صفحه را در تنظیمات، نمایش و حرکات، نمایشگر، اشاره‌ها و دکمه‌ها یا نمایش تنظیم کنید.

رفع مشکل خاموشی گوشی شیائومی

  • سعی کنید «دکمه کاهش صدا + دکمه پاور» را فشار دهید. سعی کنید آن را چند بار انجام دهید. در این صورت ممکن است گوشی به راه‌اندازی مجدد ادامه دهد، اما نترسید احتمال اینکه کار کند بسیار زیاد است. پس از روشن‌شدن، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برخی از برنامه‌ها را در اسرع وقت قبل از خاموش ‌شدن پاک کنید.
  • این ممکن است به‌دلیل مشکل با سیستم‌عامل به‌روزرسانی شده در تلفن شما باشد؛ پس به شما پیشنهاد می‌کنم به حالت بازیابی بروید و گوشی را ریست کنید. تنظیم مجدد عادی ممکن است کار نکند؛ زیرا این مشکل سیستم‌عامل است. با نگه‌داشتن کلید پاور برای مدت کوتاهی شروع کنید تا دستگاه خاموش شود.
  • دلایل و رفع مشکل خاموش ‌شدن ناگهانی گوشی شیائومی

 نصب بازی‌های سنگین و گرافیک بالا و داغ‌شدن گوشی شیائومی

بازی‌های سنگین روی سخت‌افزار گوشی شیائومی شما می‌توانند فشار سنگینی را به گوشی وارد کنند. در این مواقع، فشار بسیار بر پردازنده گوشی و دیگر اجزای گوشی مانند باتری، سبب می‌شود دمای گوشی و باتری افزایش یافته و مصرف باتری به‌سرعت زیاد می‌شود و درنهایت گوشی، به‌دلیل ضعیفی باتری یا داغ‌شدن بیش‌ازحد، به‌صورت اتوماتیک خاموش می‌شود و شما را با مشکل خاموش ‌شدن گوشی شیائومی مواجه می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله زیر را مطالعه کنین:

نحوه حل مشکل داغ شدن گوشی شیائومی

آخرین دلیل خاموشی ناگهانی گوشی شیائومی

بازگشت به حالت کارخانه را از طریق تنظیمات انجام دهید. به‌عنوان آخرین راه‌حل رفع مشکل خاموشی گوشی شیائومی می‌توانید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. پیش از انجام این کار، لطفاً به موارد زیر توجه داشته باشید:

بازنشانی با تنظیمات کارخانه همه داده‌ها، رسانه‌ها و فایل‌ها را از حافظه تلفن پاک می‌کند که اگر قبلاً همگام‌سازی یا پشتیبان‌گیری نکرده باشید، آن‌ها را از دست می‌دهید و نمی‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید. قبل از ادامه، مطمئن شوید از تمام اطلاعات و فایل‌های مهم نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید.

پیش از بازنشانی، مطمئن شوید گوشی حداقل 35 درصد شارژ شده یا به شارژر متصل است و به‌طور فعال شارژ می‌شود. مطمئن شوید نام و رمز عبور حساب Google خود را می‌دانید. پس از بازنشانی به تنظیمات کارخانه، برای بازکردن قفل گوشی به آن‌ها نیاز دارید.

پس از بازنشانی کارخانه‌ای، باید با استفاده از همان حساب Google که به گوشی شما وارد شده است، وارد سیستم شوید. اگر رمز عبور حساب Google خود را فراموش کرده‌اید، از مرورگر وب رایانه خود استفاده کنید و ابتدا به www.google.com/accounts/recovery بروید تا رمز عبور خود را بازنشانی کنید. برنامه‌ای را که مشکل ایجاد می‌کند، حذف کنید. پس از بازنشانی تلفن، بررسی کنید که آیا قبل و بعد از نصب مجدد برنامه‌ها، تلفن به‌طور خودکار خاموش می‌شود یا خیر. اگر مشکل پس از نصب مجدد برنامه‌ها برگردد، به احتمال زیاد ناشی از یک برنامه است که باید حذف شود.

خلاصه:

دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی می‌تواند به عوامل مختلفی برگردد. برخی از علل احتمالی عبارتند از: 
1. افزایش دمای گوشی: فشار بر پردازنده و سایر اجزای گوشی، همچون باتری، می‌تواند باعث افزایش دما و در نتیجه خاموش شدن ناگهانی گوشی شود.
2. مصرف باتری بالا: برخی برنامه‌ها و فرآیندهای پس‌زمینه می‌توانند باتری را به سرعت خالی کنند و باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی شوند .
3. مشکل در شارژر یا باتری: استفاده از شارژرهای غیراصلی یا خراب، همچنین باتریدلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1. افزایش دما و فشار بر پردازنده و باتری: استفاده طولانی مدت از گوشی، اجرای برنامه‌های سنگین و بازی‌های گرافیکی، وجود برنامه‌های مخرب و ناخواسته می‌تواند فشار بر پردازنده و باتری گوشی ایجاد کند و باعث افزایش دما و خاموش شدن ناگهانی آن شود .

برای رفع این مشکل، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:
- بررسی وضعیت باتری و شارژر: از باتری و شارژر سالم و اصلی استفاده کنید و مطمئن شوید که هیچ خرابی یا عیبی در آنها وجود ندارد.
- راه‌اندازی مجدد گوشی: گاهی اوقات راه‌اندازی مجدد گوشی می‌تواند مشکل خاموش شدن ناگهانی را حل کند.

این مشکلات مربوط به گوشی شیائومی هستند و برای رفع آنها می‌توانید به راهنمایی‌های موجود در منابع مرتبط اشاره شده در جستجوها مراجعه کنید .

احتمالاً دلیل خاموش‌شدن گوشی شیائومی یکی از موارد فوق خواهد بود.

در صورت هرگونه سوال در فرم نظر سنجی زیر همین مقاله مطرح کنین.

فروشگاه : می فیکس پارت کامل ترین فروشگاه تامین پخش قطعات شیائومی در ایران پاساژ علاالدین

چگونه سرعت اینترنت گوشی شیائومی را افزایش دهیم

تاچ ال سی دی شیائومی

گلس تاچ و گلس تعمیراتی

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - کاربران سایت " می فیکس پارت " را از نقطه نظرات و اطلاعات مفید خود بهره مند کنید .