از کجا بفهمیم تاچ گوشی شکسته یا ال سی دی؟

از کجا بفهمیم تاچ گوشی شکسته یا ال سی دی؟
آسیب دیدن ال سی دی گوشی یکی از معضلات افرادی است که موبایل دارند. از از کجا بفهمیم تاچ گو‌شی‌مان شکسته یا ال سی دی؟ برای یافتن پاسخ این سوال این مطلب را مطالعه فرمایید.
از کجا بفهمیم تاچ گوشی شکسته یا ال سی دی؟

از کجا بفهمیم تاچ گوشی شکسته یا ال سی دی؟

How do we know a broken phone touch or LCD

اگر تلفن همراه شما از دستتان رها شود و به زمین بخورد، ممکنست صفحه نمایش ترک خورده یا خراب شود، اما صفحه نمایش هنوز روشن باشد، احتمالاً فقط به صفحه جلویی آسیب وارد کرده‌اید. حال از کجا بفهمیم تاچ شکسته یا ال سی دی؟ اگر خطوط، نقاط سیاه یا مناطقی از صفحه نمایش تغییر رنگ پیدا کرد و آن را مشاهده کردید یا حتی اگر صفحه نمایش روشن نشد، به احتمال زیاد صفحه LCD شما آسیب دیده است و باید تعمیر شود. 
صفحه ال سی دی کاملاً مسئول نمایش و عملکرد لمسی دستگاه شما است. هیچ چیز بدتر از تماشای سقوط تلفن هوشمند نیست؛ صفحه نمایش گوشی هوشمند از دو لایه نازک تشکیل شده است: صفحه شیشه‌ای و صفحه نمایش کریستال مایع. اگر صفحه نمایش شما شکسته است، ممکن است صفحه شیشه‌ای ترک خورده یا صفحه LCD شکسته باشد.
این‌ها انواع مختلفی از شکستگی‌ها هستند که نیاز به روش‌های مختلف تعمیر دارند. صفحه شیشه‌ای خارجی‌ترین لایه صفحه نمایش گوشی هوشمند شما است. این لایه با دوام طراحی شده است، به این معنی که مستعد خراشیدگی و ترک خوردگی است. شما می‌توانید یک صفحه نمایش شکسته، اما یک صفحه نمایش LCD کاملاً کارکرده داشته باشید.
تعمیر صفحه‌های شیشه‌ای راحت‌تر و ارزان‌تر از صفحه‌های LCD هستند. صفحه‌های شکسته به راحتی قابل تشخیص هستند. شما متوجه ترک‌های تار عنکبوتی و قطعات جدا شده می‌شوید که استفاده از دستگاه شما را سخت می‌کند. اگر هنوز می‌توانید از دستگاه خود استفاده کنید، یعنی مشکلات شما فقط مربوط به صفحه شیشه ای است، اما اگر صفحه نمایش نیز پاسخ‌گو نباشد، ممکن است صفحه LCD شما نیز تحت تأثیر قرار گیرد.
از کجا بفهمیم تاچ شکسته یا ال سی دی؟ برای جلوگیری از آسیب دیدن ال سی دی چه کاری باید انجام دهیم؟ تفاوت بین صفحه تاچ شکسته و صفحه LCD شکسته چیست؟ برای یافتن پاسخ این سوال همراه ما باشید.

از کجا بفهمیم تاچ شکسته یا ال سی دی ؟

برای خیلی از افراد سوال است که از کجا بفهمیم تاچ شکسته یا ال سی دی؟ شما در صورت مواردی که گفته شده است می‌توانید تشخیص دهید که تاچ گوشی شما شکسته است یا ال سی دی گوشی. در ادامه نشانه‌های شکستن تاچ و ال سی دی را بررسی خواهیم کرد.
اگه صفحه شکسته باشد، اما صفحه تاچ و نمایشگر سالم است و به درستی کار می‌کنند، این به این معنا است که فقط صفحه شیشه‌ای، که نقش محافظ گوشی را دارد شکسته است. اگر در این صورت قصد و شرایط لازم برای هزینه کردن و تعمیر گوشی را ندارید مشکلی نیست، زیرا شما می‌توانید از گوشی استفاده کنید اما این کار کمی سخت است!
اگر صفحه گوشی شما سیاه شده باشد و یا حتی اگر نوارهای سیاه و سفید روی صفحه گوشی خود مشاهده کردید یعنی ال سی دی شما خراب شده است. شما نمی‌توانید از گوشی خود استفاده کنید تا زمانی که ال سی دی را تعویض کنید!
نشانه‌های دیگر این اتفاق مشاهده کردن نقاط سیاه روی صفحه گوشی خود است. البته در این شرایط ممکن است که زمانی که گوشی شما زنگ می‌خورد بتوانید جواب دهید زیرا که کاملا تاچ گوشی شما خراب نشده و کمی کار می‌کند اما همچنان نیاز است که ال سی دی گوشی عوض شود.

در چه زمانی و در چه صورتی ال سی دی شکسته نیاز به تعویض دارد؟

تا این قسمت از مطلب پاسخ سوال از “کجا بفهمیم تاچ شکسته یا ال سی دی؟” را دادیم. حال به این سوال می‌پردازیم که “در چه زمانی و در چه صورتی ال سی دی شکسته نیاز به تعویض دارد؟”
در صورتی که صفحه ال سی دی شما شکسته شده باشد، شما لکه‌هایی تیره روی صفحه گوشی خود مشاهده خواهید کرد. همچنین ترک‌هایی پیوسته‌ای را خواهید دید که کل صفحه شما را دربر خواهد گرفت. البته امکان دارد که تصاویری را بتوانید از گوشی مشاهده کنید؛ ولی این تصاویر هم تار است و هم خطوط شکسته‌ روی صفحه وجود دارد که دیدن تصاویر را سخت می‌کند.
در این صورت ال سی دی گوشی شما شکسته است و نیازمند تعمیر ال سی دی گوشی خواهید بود. اگر بخواهیم پاسخ دقیقی به این سوال کجا بفهمیم تاچ شکسته یا ال سی دی؟ باید بگوییم: متاسفانه به دلیل این که ال سی دی و تاچ هر دو بهم چسبیده‌اند در هنگامی که یکی از آنها خراب شده باشد و یا آسیب دیده باشد ممکن است آن دیگری نیز آسیب دیده باشد به همین دلیل باید گوشی کاملا باز شود و این کار همراه با هزینه‌ای بسیار زیاد همراه است.
پیشنهاد ما به شما برای جلوگیری از آسیب دیدن ال سی دی استفاده از کاور و یا محافط صفحه بسیار محکم است. با این کار احتمال آسیب دیدگی و خراب شدن ال سی دی و تاچ گوشی خود را کاهش خواهید داد! 

با انجام چه روش هایی از آسیب دیدن تاچ و ال سی دی گوشی جلوگیری کنیم؟

خیلی از افراد به دلیل این که هزینه تعویض ال سی دی و تاچ گوشی زیاد است به دنبال راه حلی برای جلوگیری از آسیب دیدن ال سی دی و تاچ گوشی هستند. همچنین روش‌های مراقبت و جلوگیری از آسیب دیدن ال سی دی بسیاری تبدیل به یک دغدغه شده است.
 محافظت و پیشگریی از آسیب دیدن صفحه ‌نمایش گوشی نیز یکی از مواردی است که همه به دنبال راهی برای سالم نگه داشتن آن هستند. بهترین راه پیشگیری و کارآمدترین روش جلوگیری از آسیب دیدن ال ‌سی ‌دی گوشی، خرید و استفاده دائمی از محافظ صفحه گوشی و همچنین کیف و کاور گوشی است. استفاده از محافظ صفحه احتمال آسیب دیدن صفحه گوشی را بسیار پایین می‌آورد.
پیشنهاد ما به شما استفاده از محافظ صفحه‌های سرامیکی است. یکی از ویژگی‌های خوب این محافظ ها نانو بودن آن‌ها است؛ این محافظ صفحه ‌ها از لحاظ کیفیت مانند محافظ صفحه‌های نانو هستند؛ البته با این تفاوت که ساختار آن‌‌ها کمی سخت‌‌تر از محافظ صفحه‌های نانو است و به نرمی نانو‌ها نیستند، اما بدانید که این محافظ‌های صفحه انعطاف‌پذیر هستند و به خوبی از ال سی دی گوشی شما محافظت می‌کنند.
آگاه باشید که ال ‌سی ‌دی قطعه‌ای به ‌شدت حساس و به شدت آسیب پذیر است. بنابراین قاب، گارد و کیف محافظ سبب می‌شود که گوشی شما وقتی ضربه می‌بیند تا حدودی از انرژی ضربه‌ای که وارد گوشی شما خواهد شد را می‌کاهد و از ایجاد ترک و شکستگی جلوگیری می‌کند.
این گلس‌‌ها محافظت بالایی دارند و به خوبی می‌توانند از پس ضربات معمولی یا حتی متوسط بر بیایند و سبب جلوگیری از آسیب دیدن ال سی دی شود. به همین سبب که در اثر ورود ضربه به گوشی شما، محافظ صفحه امکان دارد دچار ترک و یا شکستگی بشود، اما در بیشتر موارد هیچ مشکلی برای تاچ و ال ‌سی ‌دی گوشی پیش نخواهد آمد.
امروزه محافظ‌های جدید و پیشرفته‌تری وارد بازار شده است؛ ورژن جدید محافظ صفحه‌ها، محافظ صفحه ‌های مایع نانو است. محافظ‌‌های نانو به ‌صورت قطرات مایع هستند که روش استفاده آن به این گونه است که پس از تمیز کردن سطح ال سی دی گوشی با دستمال موجود در بسته‌‌بندی، مقداری معین از این مایع را روی سطح صفحه‌ نمایش گوشی خواهیم ریخت و روی صفحه پخش می‌کنیم؛ سپس چند دقیقه منتظر خواهیم ماند تا کاملا خشک بشود در نتیجه این مایع مانند یک محافظ صفحه با درجه سختی بالا عمل خواهد کرد.
محافظ صفحه نانو نسبت به سایر محافظ ها و گلس‌ها ضخامت بسیار کم‌تری دارد. اما این محافظ‌ها خاصیت ارتجاعی دارند و نرم هستند و به ‌راحتی خم می‌شوند و حتی بر خلاف تصور شما در اثر ضربه دچار شکستگی نخواهد شد. همچنین این محافظ دارای خاصیت ضد ضربه و جلوگیری از ایجاد خط و خش روی صفحه نیز است و بهترین گزینه برای مراقبت از صفحه تاچ و ال سی دی گوشی محسوب می‌شود.

شما نظرتون چیه؟ زیر همین مقاله با دیگران به اشتراک بگذارید.

در صورت هرگونه سوال در فرم نظر سنجی زیر همین مقاله مطرح کنین.

فروشگاه : می فیکس پارت کامل ترین فروشگاه تامین پخش قطعات شیائومی در ایران

قطعات شیائومی  ، پخش قطعات شیائومی 

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - کاربران سایت " می فیکس پارت " را از نقطه نظرات و اطلاعات مفید خود بهره مند کنید .