تعمیر فوری گوشی شیائومی در فروشگاه می فیکس پارت

تعمیر فوری گوشی شیائومی در فروشگاه می فیکس پارت
بخشها و قطعات تلفن همراه و عملکرد آنها
برای درک بهتر تعمیر و یا تعویض قطعات آسیب دیده گوشی، باید به شناخت قطعات روی گوشی بپردازیم. قطعات گوشی شیائومی در بازار ایران موجود بوده
تعمیر فوری گوشی شیائومی در فروشگاه می فیکس پارت

تعمیر فوری گوشی شیائومی در فروشگاه می فیکس پارت

برای ثبت تعمیر گوشی شیائومی کلیک کنین.

بخش ها و قطعات تلفن همراه و عملکرد آنها

برای درک بهتر تعمیر و یا تعویض قطعات آسیب دیده گوشی، باید به شناخت قطعات روی گوشی بپردازیم. قطعات گوشی شیائومی در بازار ایران موجود بوده و بر اساس مدل دستگاه تعمیر و یا تعویض می گردد.
یک تلفن همراه به 3 بخش اصلی تقسیم شود:
1. بخش شبکه ،
2. بخش برق و پاور
3. بخش صوتی

تعمیر فوری گوشی شیائومی در فروشگاه می فیکس پارت

1. بخش صفحه کلید یا سایر کلیدها - تعمیر فوری گوشی شیائومی در فروشگاه می فیکس پارت

بخش صفحه کلید هر تلفن همراه به طور مستقیم به پردازنده متصل است. این بدان معنی است که ردیف ها و ستون های کلید مستقیماً با پردازنده متصل می شوند. دی سی محافظ یا رابط IC یا دیود Varactor برای محافظت از قسمت کلید در ردیف یا ستون بهم متصل شده است. در تلفن های همراه جدید که دارای کلیدهای qwerty هستند ، یک آی سی کنترل جداگانه برای محافظت بیشتر از کلیدها به پردازنده متصل است.

تعمیر فوری گوشی شیائومی در فروشگاه می فیکس پارت

در جدیدترین تلفن های هوشمند Android و Apple iPhone ، هیچ صفحه کلید فیزیکی وجود ندارد. کلیدها توسط سیستم عامل و سایر برنامه ها نمایش داده و کنترل می شوند. این کلیدهای مجازی روی صفحه توسط یک صفحه لمسی که جداگانه به برد PCB / Logic متصل است کنترل می شود.

2. بخش صفحه نمایش LCD و تاچ اسکرین - تعمیر فوری گوشی شیائومی

بخش نمایشگر برای دریافت سیگنالهای زیر مستقیماً به پردازنده متصل است: سیگنال داده LCD ، سیگنال تنظیم مجدد LCD ، سیگنال LCD WR ، سیگنال LCD RD ، سیگنال LCD FLM ، سیگنال LCD HSYN و غیره. این سیگنالها از طریق پردازنده به ماژول LCD می دهند .

3. بخش سیم کارت - تعمیر فوری گوشی شیائومی در فروشگاه می فیکس پارت

بخش رابط سیم کارت در اکثر تلفن های همراه مستقیماً به پردازنده متصل است. اگر منبع تغذیه در تلفن همراه وجود نداشت ، بخش SIM از طریق پاور آی سی با پردازنده متصل می شود. عمدتا V-SIM (3.0V) ، SIM-RST (2.85V) ، SIM CLK ، SIM-Data (2.5V) و SIM GND در بخش SIM ساخته شده اند. این چهار پایه (در کنار سیم کارت GND) مستقیماً با بخش کنترل / رابط سیم کارت متصل شده و ولتاژ V-SIM از طریق مقاومت 10-18 کیلو اهم به پین ​​داده سیم کارت داده می شود.

4. بخش کارت حافظه - تعمیر فوری گوشی شیائومی در فروشگاه می فیکس پارت

اکنون بیشتر کارت ها Micro SD هستند که از طریق یک سوکت 8 پین به بخش کارت میکرو متصل است. قسمت کارت حافظه در داخل پردازنده ساخته شده است. شرح این 8 پایه به شرح زیر است:

MMC-Data-2
داده های MMC
MMC CMD (فرمان)
VMMC / VSD (پین تأمین مثبت)
MMC-CLK
GND
MMC-Dta0
MMC Data-1

5. بخش رابط MIC - تعمیر فوری گوشی شیائومی

بخش رابط MIC در اکثر تلفن های همراه مستقیماً به پردازنده متصل است. ولتاژ کار (MIC Bios) (1.8 تا 2.8 ولت) از CPU یا بخش منبع تغذیه برای عملکرد ولتاژ مثبت و منفی MIC و MIC از طریق دو خازن SMD تأمین می شود.

6. برد گوشی

تمامی قطعات گوشی روی برد اصلی گوشی نصب شده و با یکدیگر در ارتباط هستند.

7. بخش بلندگوهای گوش

در اکثر تلفن های همراه مدرن که بلندگوی گوش جداگانه ای در آن وجود دارد ، ارتباط مستقیمی با پردازنده مرکزی دارد. صدا را از طریق سیگنالها مستقیماً از CPU یا از قسمت صوتی داخلی CPU دریافت می کند. در برخی از تلفن های همراه ، این سیگنال های صوتی از طریق SMD Coil / SMD Resistance دریافت می شوند. بعضی از تلفن های همراه در قسمت صوتی آی سی صوتی دارند. برخی از تلفن های همراه دارای تقویت کننده صدا هستند.

8. هارد گوشی

کلیه اطلاعات گوشی روی هارد آن ذخیره میشود. ضربه به گوشی باعث خرابی هارد می شود.

9. قاب/شاسی/فریم

برای محافظت از برد و قطعات گوشی، از فریم و قاب گوشی استفاده شده است که در اثر ضربه آسیب می بینند.

10. در پشت گوشی

درب پشت گوشی برای محافظت بکار می رود.

11. دوربین جلو و پشت گوشی

برای گرفتن عکس سلفی و دیگران استفاده میشود.

12. بخش بلندگو / بازر

Ringer ، Buzzer یا Speaker در اکثر تلفن های همراه برای به دست آوردن صدای بلند با آی سی تقویت کننده صدا متصل می شوند. آی سی تقویت کننده صدا یا سیگنال صوتی دریافت شده از CPU قسمت صوتی را تقویت می کند.

13. بخش نور پس زمینه کلید/چراغ قوه

چراغ های LED مطابق مدار موازی در قسمت نور پس زمینه کلید متصل می شوند. انتهای آند تمام LED ها به یکدیگر و تمام انتهای کاتد به یکدیگر متصل هستند. 3 تا 3.3 ولت برای عملکرد این چراغ های LED اصلی تأمین می شود. این منبع تغذیه به انتهای کاتد LED ها از انتهای سطح داده می شود. منبع تغذیه انتهای آند LED Lights با استفاده از LED-Driver یا PNR IC کنترل می شود.

14. بخش نور پس زمینه LCD

نور پس زمینه LCD در تلفن های همراه با توجه به مدار سری ساخته شده است. یک بخش تقویت کننده ولتاژ برای تأمین ولتاژ بالا (10 تا 18 ولت) برای عملکرد LED و LCD ساخته شده است. سیم پیچ Boost ، Boost Volt Driver IC ، دیود یکسو کننده و غیره در این بخش وجود دارد.

15. بخش موتور ویبراتور

منبع تغذیه مثبت مستقیماً از انتهای مثبت باتری به این بخش داده می شود. منبع تغذیه منفی از طریق ترانزیستور NPN یا از سطح هر مدار داده می شود.

16. بخش شبکه

آنتن ، سوکت آنتن خارجی ، فیلتر عبور RX-Band ، RF Crystal ، FEM ، PFO ، TX-Band Pass Filter ، RF IC ، CPU در بخش شبکه متصل هستند. سیگنال دریافت شده در آنتن در هنگام RX از طریق سوکت آنتن به سوئیچ آنتن یا FEM داده می شود که در آن پردازش بعدی با انتخاب فرکانس باند مناسب انجام می شود و از طریق فیلتر عبور RX-Band به IC RF منتقل می شود. سیگنال RF از آی سی RF در هنگام TX برای تقویت سیگنال به FEM یا PFO داده می شود. پس از فرآیند انتخاب باند ، سیگنال از آنتن عبور می کند.

17. بخش شارژ باتری

اتصال شارژر و رابط سیستم در اکثر تلفن های همراه مدرن وجود دارد. بخش تنظیم کننده به طور جداگانه برای قسمت شارژ باتری ساخته شده است. در بعضی از تلفن های همراه ، قسمت شارژ باتری در داخل پاور آی سی ساخته شده است.

18. بخش رادیو FM

آی سی درایور رادیوی FM ، آنتن FM ، سیگنال و قطعات در بخش رادیو FM ساخته شده اند.

19. بخش بلوتوث

آنتن بلوتوث ، فیلتر سیگنال RF بلوتوث ، آی سی درایور بلوتوث ، قطعات و اجزای سیگنال در این بخش ساخته شده اند. بخشهای بلوتوث مانند بخش شبکه کار می کنند. سیگنال RF-CLK در هنگام پردازش سیگنال به آی سی درایور بلوتوث داده می شود.

20- روشن کردن و خاموش کردن

قطعات IC ، CPU (UCP) ، Flash IC ، RF-CLK ، Crystal ، RF-IF ، PWR Ket و غیره در این بخش وجود دارد. منبع تغذیه باتری به IC تغذیه داده می شود و اتصال باتری (3.7V) از 2.87 به 3.0 Power ON ولتاژ در یک نوک کلید Power دریافت می شود. منبع تغذیه به CPU ، Flash IC ، RF-CLK ، بخش ژنراتور (RF Crystal ، RF IC) داده می شود که به وسیله آن تلفن همراه روشن می شود.

21. بخش هندزفری / هدفون

در این بخش عمدتا جک هندزفری ، MIC هندزفری ، سیگنال بلندگو و تقویت کننده صوتی هندزفری وجود دارد. نماد Hands free پس از اتصال جک هندزفری نمایش داده می شود.

شما نظرتون چیه؟ زیر همین مقاله با دیگران به اشتراک بگذارید.

در صورت هرگونه سوال در فرم نظر سنجی زیر همین مقاله مطرح کنین.

برای مراقبت از گوشی: صفحه نمایش گوشی شما 10 برابر کثیف تر از کاسه توالت!!!

لینک مرتبط:  پخش قطعات شیائومی

قطعات شیائومی ، نمایندگی قطعات شیائومی، نمایندگی گوشی شیائومی

تعمیر شیائومی

منبع

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - کاربران سایت " می فیکس پارت " را از نقطه نظرات و اطلاعات مفید خود بهره مند کنید .